Nieznane powszechnie przyczynki z dziejów odległych 1b

Ecce Homo

Zastawiam teraz sprawę samego Chrystusa na oddzielny temat i przechodzę do meritum, bo jak nie zrobię tego, to przeczuwam, że zostanę skopany, Tak już jest z tą historią, że bardzo ciężko utrzymać główny wątek, bo w niej wszystko wynika ze wszystkiego.
Jak wiadomo, już przed Janem Chrzcicielem w Judei byli tacy, co nie podobał im się status państwa będącego pod protektoratem Rzymu. Od czasu do czasu występowały rozruchy, powstania skutecznie tępione przez Rzymian przy pomocy innych Judejczyków. Kim był Juda Młot, każdy wie. Wtedy ze strony żydowskiej powstała organizacja, która nazwała się Żarliwymi. Ich działania i wyszkolenie zadziwia dzisiejszych historyków. O tych Żarliwych wiadomo z wielu źródeł oficjalnych, ze byli. Ale te wycieki, o których pisałem powyżej rozjaśniły zagadnienie. Znaleziono tam więcej informacji.

Sąd nad Chrystusem - Poncjusz Piłat
Ecce Homo

Nie pamiętam, jak nazywał się poprzednik Poncjusza Piłata, ale to on zaczął walkę z nimi i była to walka nieskuteczna. Jak Żarliwi działali? Otóż, wtapiali się pojedyńczo w tłum i zadawali błyskawiczne pchnięcie sztyletem, zawsze prosto w serce. Po czym natychmiast rozpływali się w powietrzu. Nie zdarzyło się, by któregoś z nich złapano. Budzili grozę. Ich ofiarami byli zwolennicy Rzymian oraz tacy, którzy nie chcieli żadnych awantur. Nie zabijali Rzymian. Przez kilka lat doprowadzili do psychozy w całym kraiku.
Skuteczny okazał się nowy namiestnik Poncius Pilatus, czyli znany m.in z jasełek, niejaki Piłat. To, wbrew, powszechnej opinii, był łebski facet bez żadnych tyrańskich tendencji i jego namiestnictwo chwaliła sobie większość Judejczyków, ale o tym osobno mogę napisać. Piłat zorganizował antyterrorystów równie wyśmienicie wyszkolonych, którzy zaczęli infiltrować szeregi Żarliwych. I to tak sprytnie, że ci zbyt późno się zorientowali. Problem został rozwiązany przed samym pojawieniem się w Judei Chrystusa. I to tak skutecznie, że więcej nie wystąpił. Część została zlikwidowana rękami piłatowej grupy, część ukrzyżowano, kilku zasieczono na śmieć biczami. A paru ważnych kapłanów z Sanherynu tak znikło, że nawet ciał nie odnaleziono.

Na tym dziś zakończę, bo się wykończę tym pisaniem. .
Jeżeli można, to następnym razem chciałby pozostać przy tamtym czasie i miejscu, bo to też będzie się wiązało, ale nieco luźniej z tematem…, hmm, tajnych służb.

Chciałbym podzielić się tym, co z tych wycieków wynika w sprawie Jezusa, Judasza i piłatowych służb specjalnych. Oraz ogólnie, jak tam było i co tam było?
Dziękuję za uwagę,

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x